ساعت‌های سامسونگ قابلیت اتصال به گوشی‌های اندرویدی سامسونگ و سایر برندها را دارند. اگر گوشی جدیدی خریداری کرده‌اید، می‌توانید به سادگی Galaxy Watch را به آن متصل کنید. اما کار به سادگی تپ کردن روی یک دکمه نیست بلکه می‌بایست چند مرحله‌ را طی کنید.

در این مقاله روش اتصال ساعت‌های هوشمند Galaxy Watch به محصولات اندرویدی را بررسی می‌کنیم.

نحوه اتصال Galaxy Watch به گوشی‌های اندرویدی

در ابتدا می‌بایست از Galaxy Watch استفاده کنید. دکمه‌ی پاور را فشار دهید تا صفحه‌ی اپ‌ها ظاهر شود و سپس روی آیکون Settings تپ کنید.

در صفحه‌ی تنظیمات اسکرول کنید تا به گزینه‌ی Connect to a New Phone برسید و روی آن تپ کنید.

در صفحه‌ی بعدی توصیه می‌شود که از داده‌های خود بکاپ تهیه کنید. بهتر است این کار را انجام دهید تا پس از اتصال به دیوایس جدید، مشکلی پیش نیاید. برای انجام این کار روی Back up data تپ کنید.


به این ترتیب اپلیکیشن Galaxy Wearable روی گوشی که ساعت هوشمند در حال حاضر به آن متصل است، اجرا می‌شود و صفحه‌ی تنظیمات بکاپ‌گیری باز می‌شود. در این صفحه روی Back up data تپ کنید.

پس از لحظاتی لیستی از داده‌ها و تنظیمات ظاهر می‌شود. مواردی که می‌خواهید در بکاپ‌گیری لحاظ شود را انتخاب کنید و در نهایت گزینه‌ی Back up را لمس کنید.

زمانی که بکاپ گرفتن از اطلاعات تکمیل شد، روی Done تپ کنید. حال سراغ ساعت هوشمند بروید. با تکمیل شدن بکاپ‌گیری، به صفحه‌ی Connect to a New Phone برمی‌گردید. روی Continue تپ کنید تا همه‌ی داده‌های روی ساعت هوشمند پاکسازی شود و شرایط برای اتصال به گوشی جدید مهیا شود.

اتصال Galaxy Watch

پس از پاکسازی داده‌ها، ساعت هوشمند ریبوت می‌شود و اکنون می‌توانید آن را به گوشی جدید متصل کنید. برای این منظور اپلیکیشن Galaxy Wearable سامسونگ را اجرا کنید و در لیست انواع ساعت‌های هوشمند، مدل ساعت هوشمند خودتان را انتخاب کنید.

اتصال Galaxy Watch

اسکن کردن آغاز می‌شود و ساعت‌های هوشمندی که در اطراف گوشی شما قرار گرفته، لیست می‌شود. روی ساعت هوشمند خودتان تپ کنید.

اتصال Galaxy Watch

سپس روی صفحه تپ کنید و در اپلیکیشن Wearable گزینه‌ی Pair را لمس کنید.

انیمیشن Finishing Pairing در اپلیکیشن Wearable ظاهر می‌شود و زمانی که اتصال برقرار شد، عبارت Watch Paired را مشاهده خواهید کرد. برای ادامه‌ی کار روی Agree تپ کنید.

گام بعدی لینک کردن پلاگین ساعت هوشمند است. روی OK تپ کنید تا این کار انجام شود.

اتصال Galaxy Watch

برای انجام تنظیمات بیشتر و ارسال گزارش، می‌توانید یکی از گزینه‌های ارایه شده را انتخاب کنید و روی Next تپ کنید و مراحل لازم را طی کنید. اما اگر تمایلی به این کار ندارید، روی Skip تپ کنید.

در ادامه از شما درخواست می‌شود که با اکانت سامسونگ لاگین کنید. اگر نمی‌خواهید اطلاعات بکاپ گرفته شده را برگردانید، روی Skip تپ کنید. اما اگر بخواهید اطلاعاتی که قبلاً روی ساعت هوشمند داشتید را برگردانید، ورود با استفاده از اکانت قبلی ضروری است. لذا روی Sign in تپ کنید.

اتصال Galaxy Watch

ایمیل و رمز عبور اکانت سامسونگ خودتان را وارد کنید و روی Sign in تپ کنید.

اتصال Galaxy Watch

از شما سوال می‌شود که آیا می‌خواهید بکاپ قبلی خویش را ری‌استور کنید. گزینه‌ی Check for backup را انتخاب کرده و روی Next تپ کنید.

تیک مواردی که می‌خواهید از بکاپ قبلی بارگذاری کنید را بزنید و روی Restore تپ کنید.

اتصال Galaxy Watch

اطلاعات قبلی که روی ساعت هوشمند داشتید بازگردانی می‌شود و ساعت هوشمند شما به گوشی جدید متصل شده و آماده‌ی استفاده است.