سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنسورهای موبایل دنیاست. این شرکت سنسورهای برند ISOCELL را می‌سازد و در این حوزه از رقبای اصلی سونی به حساب می‌آید. بر اساس جدیدترین گزارش شرکت Strategy Analytics، سونی، سامسونگ و OmniVision به‌ترتیب بزرگ‌ترین تولیدکنندگان سنسورهای موبایل در نیمه اول ۲۰۲۰ بوده‌اند.

این شرکت کره‌ای در نیمه اول سال جاری میلادی ۳۲ درصد از سهم بازار را در اختیار داشته. در حالی که این رقم برای سونی ۴۴ درصد بوده است. در جایگاه سوم نام شرکت چینی OmniVision دیده می‌شود که فقط ۹ درصد از سهم بازار را در دست دارد.

استفن انت‌ویسل، معاون ارشد شرکت Strategy Analytics، می‌گوید:

« استفاده از سنسورهای پیکسل بالا و دوربین‌های چندگانه باعث افزایش رشد بازار در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ خواهد شد.»

سامسونگ تولید سنسورهای رزولوشن بالای خود را از چند سال پیش شروع کرد. این شرکت پس از معرفی سنسورهای ۴۸ و ۶۴ مگاپیکسلی به‌سراغ سنسورهایی با تعداد پیکسل بالاتر رفت. آن‌ها سنسورهای ۱۰۸ مگاپیکسلی ایزوسل HM1 و ایزوسل HMX را معرفی کردند که تاکنون در گوشیی‌های شرکت‌های مختلفی از جمله خود سامسونگ و شیائومی استفاده شده است.

این غول کره‌ای چندی قبل از سنسور ۵۰ مگاپیکسلی ایزوسل GN1 پرده برداشت که از قابلیت فوکوس خودکار دوپیکسله پشتیبانی می‌کرد. به نظر می‌رسد که این محصول بالاخره امکانی را فراهم کرده تا بدون نیاز به قربانی کردن قابلیت فوکوس خودکار شرایط استفاده از پیکسل‌های بیشتر فراهم شود. این شرکت در نظر دارد که در آینده سنسورهای ۱۵۰، ۲۵۰ و ۶۰۰ مگاپیکسلی بسازد.


مطالب پیشنهادی:

احتمال ساخت دوربین50 مگاپیکسلی توسط سونی

فاش شدن مشخصات Nikon Z9

8تفاوت بین دوربین های DSLR با دوربین های بدون آینه

بررسی دوربین Nikon D850

بررسی دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 7D Mark II