اگر شما در جستجوی سرویس‌ ذخیره‌سازی ابری هستید و می خواهید در همه جا به آن دسترسی داشته باشید که امکان آپلود فایل های مختلف روی آن را داشته باشید، حتماً دراپ باکس، که بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد را دانلود و استفاده نمایید.

می توانید با ساخت یک اکانت به صورت رایگان 2GB فضا در اختیار بگیرید. درصورت دعوت از دوستان خود فضای مازاد نیز به عنوان هدیه دریافت خواهید کرد. در نهایت این فضای رایگان را می توانید تا 8GB ارتقا دهید . دراپ باکس روی سیستم عامل‌هایی مانند ویندوز، مک و لینوکس، همچنین تلفن‌های همراه با سیستم عامل iosو اندروید قابل استفاده میباشد.

پس از مراجعه به سایت دراپ باکس میتوانید متناسب با سیستم خود پلتفرم مورد نیاز را دانلود و با ساخت یک حساب کاربری از آن استفاده نمایید. به عنوان مثال در صورتیکه میخواهید در سیستم شخصی خودتان از آن استفاده نمایید پس از نصب اپلیکیشن مربوطه آن را در پوشه های کامپیوتر خود خواهید دید و عملکرد آن دقیقاً مانند بخشی از حافظه کامپیوتر شما خواهد بود.

درصورتیکه فضای ارائه شده برای شما کافی نبود میتوانید با پرداخت 6پوند درماه 100GB فضای مازاد دریافت نمایید. نکته مهمی که میبایست به آن توجه ویژه ای داشته باشید، مصرف اینترنت شماست که ابزارهای بسیار قوی در این خصوص وجود دارد که به شما در حفظ پهنای باند کمک خواهد کرد و مانع از هدر رفت آن برای دانلود و یا آپلود در Dropbox خواهد شد.این امکان از اشغال شدن تمام پهنای باند در حین همگام سازی (Sync) فایل ها جلوگیری می کند.

Dropboxدراپ باکس

شما میبایست با استفاده از ابزارهای کاربردی ارائه شده در این خصوص از اشغال شدن تمام پهنای باند Dropbox در زمان همگام سازی فایل ها (Sync) جلوگیری نمایید. Selective Sync یکی از کاربردی ترین ابزارها در این زمینه است. به شما کمک میکند فقط محتویات مد نظر خود را از پوشه های خاصی بر روی سیستم خود دانلود نمایید.

یکی از امکانات دیگری که Dropbox در اختیار شما قرار می دهد موضوع اشتراک گذاری فایل ها است که می توانید به سادگی روی فولدر مد نظر خود که قبلاً آن را در Dropbox ذخیره کرده اید کلیک نمایید و با کپی کردن URL آن و ارسال آن برای دوستانتان، امکان دانلود فایل را برای آنها فراهم نمایید. شما می‌توانید تمام کارهایی را که دوستانتان بر روی آن پوشه و‌ یا فایل ارسالی شما انجام داده‌اند ملاحظه نمایید و هر زمانی که خواستید دسترسی به لینک ها را کاملاً متوقف نمایید.

امکان مهم دیگر ارائه شده توسط Dropbox، واسط وب بسیار پر کاربرد این سرویس است.این واسط به شما این امکان را خواهد داد که هر کاری را از طریق برنامه کاربردی در سیستم خود بر روی این سرویس انجام دهید. Dropbox هم یک Video Player و هم یک Slide show برای نمایش عکس ها به شما ارائه می کند.همچنین شما می توانید اسناد خود را با فرمت هایی مانند PDF،DOC، XLS و … را بدون نیاز به دانلود از طریق واسط وب مشاهده نمایید.

Dropbox همیشه به عنوان یک سرویس ذخیره سازی با کیفیت ابری شناخته شده است. اما در سالیان گذشته رقبای سرسختی مانند OneDrive ، Google Drive ظهور کرده اند که نه تنها از جهات مخلتف به Dropbox رسیده اند، بلکه در بعضی موارد گوی سبقت را از این رقیب نامی خود ربوده اند.