اپل در بخشی از مراسم خود گفت گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ اپل (Apple iPhone 12) بدون شارژر و هدفون سیمیِ ایرپادز (EarPods) در جعبه به بازار عرضه می‌شوند و جعبه‌ی محصول صرفا شامل خود گوشی و یک کابل مبدل USB-C به لایتنینگ است. با معرفی گوشی‌‌های سری آیفون ۱۲، اپل فروش آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس را متوقف کرد. بااین‌حال درکنار چهار گوشی خانواده‌ی آیفون ۱۲، گوشی‌های آیفون SE 2020 و آیفون XR و آیفون ۱۱ همچنان به‌فروش می‌رسند.

بررسی‌ وب‌سایت اپل نشان می‌دهد تغییر جعبه‌ی آیفون۱۲، در جعبه‌ی گوشی‌های دیگری که اپل به‌فروش می‌رساند نیز اعمال شده است. از این پس تمامی گوشی‌هایی که اپل به بازار عرضه می‌کند شارژر و هدفون در جعبه ندارند. صرفا از کابل مبدل USB-C به لایتنینگ بهره می‌برند. همچنین ممکن است اپل کابل مبدل بافته‌‌‌شده‌ی جدید و بسیار باکیفیت‌تری درون جعبه قرار دهد. اما کابلی که اپل عرضه می‌کند همان کابل قدیمی است.

اپل به‌دنبال حذف شارژر از جعبه‌ی آیفون ۱۱ و آیفون XR و آیفون SE 2020 قیمت هدفون سیمی خود را ۱۰ دلار کاهش داد. بدین ترتیب هدفون‌ سیمی اپل که با نام ایرپادز (با اِیرپادز اشتباه گرفته نشود) شناخته می‌شود اکنون هم‌قیمت آداپتور شارژ ۲۰ وات USB-C جدید این شرکت است و با مبلغ ۱۹ دلار می‌توان تهیه‌اش کرد. انتشار نخستین گزارش‌ها درباره‌ی حذف شارژر و هدفون از جعبه‌ی آیفون ۱۲ به چند ماه پیش برمی‌گردد؛ زمانی‌که یک افشاگر به این موضوع اشاره کرد و کاربران در شبکه‌های اجتماعی واکنش‌های بسیار زیادی به آن نشان دادند.

حذف شارژر از سری آیفون های:11،XR و SE2020

جمع بندی:

عده‌ی درخورتوجهی از کاربران معتقد بودند هدفون سیمی دیر یا زود از جعبه‌ی آیفون حذف می‌شود.اما حذف شارژر از جعبه برای‌شان باورپذیر نبود. اپل می‌گوید شارژرها همه‌ساله حجم عظیمی از زباله‌های الکترونیکی را به طبیعت وارد می‌کنند. همچنین حذف شارژر از جعبه‌ی آیفون ۱۲ را به حفاظت از محیط‌ زیست نسبت می‌دهد. بااین‌حال اعتقاد داریم انگیزه‌ی اپل برای این کار چیز دیگری است. آیفون‌های نسل جدید مجهز به مودم 5G هستند و همگی نمایشگر OLED دارند. هزینه‌ی تمام‌شده برای آیفون‌های نسل جدید بیشتر است. به‌همین دلیل معتقد هستیم که اپل قصد داشته ازطریق حذف شارژر و هدفون، هزینه‌ها را جبران کند.


مطالب پیشنهادی:

کاهش 33 درصدی قیمت شارژر و هدفون سیمی آیفون 12

شارژر15 واتی فقط با MagSafe ارائه میشود

مسخره‌کردن اپل توسط سامسونگ و شیائومی

حذف شدن آداپتور و ایرپاد از جعبه آیفون