گزارش App Annie بعضی از اپلیکیشن‌های ترندشده در سال ۲۰۲۰ را برجسته کرده است. طبق این گزارش، تیک تاک موفق شده است سرانجام فیسبوک را از رتبه‌ی اول پرمخاطب‌ترین اپلیکیشن‌ به زیر بکشد. این شبکه اجتماعی در iOS و اندروید بیشتر از فیسبوک دانلود شده است. این مسئله نشان از محبوبیت بسیار بالای آن دارد.

وضعیت TikTok طی چند سال گذشته و خصوصا سال ۲۰۲۰ به‌طور قابل توجهی رشد کرده است. اکنون این اپلیکیشن به قدری معروف است که حتی قدیمی‌ترین شبکه‌ اجتماعی دنیا از آن عقب افتاده. در گزارش منتشرشده، از روند پیشی گرفتن تیک تاک از فیسبوک به‌عنوان پربارترین اتفاق سال گذشته در دنیای شبکه‌های اجتماعی یاد می‌شود. بر اساس آمار به‌دست‌آمده، این شبکه اجتماعی چینی در چند ماه گذشته با موفقیت سه پله در رتبه‌بندی محبوب‌ترین برنامه‌های گوشی‌های هوشمند صعود کرده و فیسبوک را پشت سر گذاشته است.

توسعه‌دهندگان این شبکه اجتماعی نشان داده‌اند که حتی با وجود محدودیت‌های اعمال‌شده می‌توان پیشرفت کرد و دولت آمریکا نمی‌تواند با سد کردن راه تیک تاک، این شبکه اجتماعی را نابود کند و دولت ترامپ تلاش برای فروش تیک تاک را متوقف کرده‌ است. همچنین این اپلیکیشن موفق شده است از جایگاه ۱۵ به دوم جهش کند و به دومین برنامه درآمدزا تبدیل شود. ۲۰۲۰ سال موفقیت و درخشش این شبکه اجتماعی بود و احتمالا  در ۲۰۲۱ این پیشرفت ادامه خواهد داشت.