در تیزری که به‌صورت رسمی برای معرفی این محصول منتشر شده، به تاریخ ۱۴ سپتامبر اشاره شده است. متاسفانه به جز زمان معرفی، اطلاعات دیگری از جمله مشخصات سخت افزاری و قیمت ال‌جی Wing در دسترس نیست.

ظاهرا کمپانی کره‌ای در دقایق آخر تصمیم خود برای زمان معرفی و عرضه محصول جدیدش را تغییر داده است. پیش از این قرار بود ال‌جی Wing 5G در روز ۲۵ سپتامبر در کره جنوبی برای فروش عرضه شود. اما به نظر می‌رسد ال‌جی تصمیم گرفته تا عرضه این محصول را به ۵ اکتبر موکول کند.

مورد دیگری که کنجکاوی ما را برانگیخته، این است که ال‌جی چه تعداد از این محصول را به بازار عرضه خواهد کرد. هفته گذشته این شرکت اعلام کرد که ال‌جی Wing 5G بخشی از پروژه‌های آزمایشی آن‌هاست. در واقع ال جی wing بخشی از برنامه Explorer Project است که به گفته خود شرکت قرار است با اکتشاف و آزمایش، به بخش‌های دست نایافته از صنعت موبایل حیات بخشد.

محصولاتی که تحت پروژه Explorer توسعه می‌یابند، از محصولات رقابتی این شرکت جدا هستند. محصولات رقابتی ال‌جی که با تولید و عرضه ال‌ جی Velvet متولد شده‌اند، بر سبک زندگی کاربر تمرکز دارند.
با وجود این تفاوت، شایعات از شباهت‌های سخت افزاری میان ال‌جی Wing 5G و میان‌رده Velvet حکایت می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به چیپ اسنپ دراگون ۷۶۵، نمایشگر ۶.۸ اینچی با پنل OLED و ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی اشاره کرد.

با توجه به مشخصات ال جی wing، اصلی‌ترین عامل موفقیت این گوشی در بازار، وجود نمایشگر دوم آن خواهد بود. که در زیر نمایشگر چرخان اصلی قرار گرفته است. این نمایشگر ۴ اینچی پس از چرخش افقی نمایشگر اصلی ظاهر می‌شود و ظاهری شبیه به حرف T به دستگاه می‌بخشد.