ظاهرا اپل ماسک سه لایه جدیدی را تولید می‌کند و آن‌ها را دراختیار تمامی کارمندانش قرار دهد. ماسک اپل به‌طور کامل توسط خود این شرکت ساخته می‌شود.
اپل ماسک‌های صورت سفارشی‌سازی‌شده را برای کارمندانش طراحی و تولید می‌کند تا از آن‌ها دربرابر خطر ابتلا به ویروس کرونا محافظت کند. بلومبرگ می‌گوید اپل ماسک اختصاصی‌اش را Apple Face Mask می‌نامد. ظاهرا ماسک صورت اپل برای فیلتر کردن ذرات هوا، طراحی سه لایه‌ای دارد.

تولید ماسک سه لایه اپل

ماسک صورت شفاف به کسانی که ناشنوا هستند یا اینکه برای شنوایی مشکل دارند امکان می‌دهد با لب‌خوانی، صحبت‌ کارمندان اپل را بفهمند. ماسک‌های صورت اپل برای کارمندانی ارسال شود که در خود شرکت یا در خرده‌فروشی‌های وابسته مشغول به‌کار هستند.

در ماه آوریل ۲۰۲۰ (فروردین و اردیبهشت ۱۳۹۹)، دوران آغاز دنیاگیری ویروس کرونا، اپل از تولید محافظ صورت خبر داد. اپل اعلام کرد محافظ‌های صورت را برای بیمارستان‌ها و دیگر جاهایی ارسال می‌کند که به تعداد زیادی نیاز دارند. تیم کوک، مدیرعامل اپل، شخصا با انتشار ویدئویی در توییتر نحوه‌ی ساخت محافظ صورت را شرح داد. کوک در آن زمان از تولید ۱۰ میلیون محافظ صورت برای اهدا به مؤسسه‌های درمانی خبر داد. او گفت محافظ‌های صورت ازطریق زنجیره‌ی تأمین اپل تولید می‌شوند.

تولید ماسک سه لایه اپل

درحال‌حاضر ماسک‌های اپل مخصوص کارمندان شرکت هستند و به‌طور دقیق نمی‌دانیم که این شرکت می‌خواهد آن‌ها را به بیمارستان‌ها و دیگر مراکز بهداشتی هم عرضه کند یا خیر. اپل پیش‌تر ده‌‌ها میلیون ماسک N95 را به مؤسسه‌های حوزه‌ی سلامت در سراسر دنیا اهدا کرد. براساس قوانین اپل برای فروشگاه‌های حضوری، تمامی کارمندان و مشتریان موظف‌به استفاده از ماسک صورت هستند. کارمندان فروشگاه‌های اپل به‌هنگام ورود افراد به داخل فروشگاه، ماسک دراختیار آن‌ها قرار می‌دهند.


مطالب پیشنهادی:

استفاده اپل از نمایشگر سامسونگ در سه محصول جدید

رویداد بزرگ اپل در 25 شهریور به صورت مجازی

قابلیت HDR در آیفون 12