گوگل با انتشار گزارش Year in Search مشخص کرد که بیشترین کلمات سرچ شده در سال 2020 شامل چه میباشد. این گزارش هر سال حاوی نکات جذابی است که البته گاها سوالات جدی، نگران‌کننده و بحث‌برانگیزی را مطرح می‌کند. با این حال، با توجه به شرایطی که در سال ۲۰۲۰ به وجود آمد، کلیدواژه‌های برتر تا حد زیادی از قبل قابل پیش‌بینی بودند.

گوگل تاکید می‌کند که جستجوی عبارت‌های مختلف با کلمه why یا «چرا» بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرده است. امسال مردم سوالات زیادی درباره ویروس کرونا، انتخابات آمریکا، جنبش Black Lives Matter، آتش‌سوزی‌های استرالیا، رسوایی جفری اپستین و مرگ غیرمنتظره کوبی برایانت، چدویک بوزمن و دیگو مارادونا داشتند.

در بخش اخبار سه رتبه اول جهانی به ویروس کرونا، نتایج انتخابات آمریکا و ایران مربوط می‌شود. در میان بازیگران تام هنکس، واکین فینیکس و آمیتاب باچان سه رتبه اول را در اختیار داشتند. از بین بازی‌ها رتبه اول به پدیده امسال یعنی Among Us تعلق داشت و به دنبال آن نام Fall Guys و Valorant قابل مشاهده است. دو رتبه بعدی نام Genshin Impact و The Last of Us 2 را نشان می‌دهد. در دنیای سینما سه فیلم Parasite و 1917 و Black Panther در صدر توجهات قرار گرفتند.

ولی اگر به‌طور کلی بخواهیم ببینیم چه کلیدواژه‌هایی ۱۰ مورد نخست جستجوهای جهانی گوگل را تشکیل دادند باید به سراغ فهرست زیر برویم:

  1. Coronavirus
  2. Election results
  3. Kobe Bryant
  4. Zoom
  5. IPL
  6. India vs New Zealand
  7. Coronavirus update
  8. Coronavirus symptoms
  9. Joe Biden
  10. Google Classroom

مطالب یشنهادی:

آموزش ثبت نام در اکانت بانکی Plex گوگل

رفع مشکل Down­load Failed در گوگل کروم

چه فایل‌هایی را میتوان در گوگل درایو ذخیره کرد؟

قابلیت جدید گوگل؛جستجوی آهنگ از طریق زمزمه

قیمت خرید فضای اضافه در گوگل درایو

آشنایی با ابزارهای گوگل درایو

مسدود کردن کوکی‌ها در گوگل کروم

فعال کردن Dark Mode در گوگل کروم