«Apricorn» از درایو ۱۸ ترابایتی «Aegis Padlock DT FIPS» رونمایی کرده. این هارد بزرگترین هارد دیسک اکسترنال دنیا با رمزنگاری سطح سخت افزار و قابلیت‌های امنیتی متعدد است.

از هارد دیسک‌های اکسترنال معمولا به عنوان حافظه قابل حمل یا برای بکاپ گرفتن استفاده می‌شود. اما اگر قرار باشد داده‌های حساسی مثل اطلاعات تجاری یا امنیتی را روی آنها ذخیره کنید، اتکا به هاردهای مبتنی بر رمزنگاری نرم‌افزاری کمی دشوار است چرا که در سیستم‌عامل‌های مختلف یا حتی نسخه‌های قدمی تر یک OS شما را به دردسر خواهند انداخت و به همین خاطر Apricorn سراغ معرفی هارد ۱۸ ترابایتی با کلیدهای رمز فیزیکی رفته است.

سیستم رمزنگاری ۲۵۶ بیتی AES XTS این هارد کاملا سخت‌افزاری بوده و مستقل از نرم‌افزار عمل می‌کند. بنابراین امکان اصلاح، آپدیت یا خرابکاری در آن از طریق بدافزارها ممکن نیست. این هارد با پلتفرم‌های مختلف از جمله ویندوز، مک و لینوکس سازگاری دارد. و تمام داده‌‌ها حین انتقال به هارد و ذخیره سازی روی آن رمزنگاری خواهند شد. پین تعیین شده هم برای در امان ماندن از دستبرد هکرها به صورت رمزنگاری شده ذخیره می‌شود.

Aegis Padlock DT FIPS

بزرگترین هارد درایو دنیا

روی هارد به جای اسکنر اثر انگشت یک صفحه کلید برای تعیین رمز و وارد کردن آن جاخوش کرده است. از آنجا که از چنین هاردی برای انتقال مقادیر بالای داده استفاده می‌شود، نیازمند درگاه‌های پرسرعت است. از اینرو شاهد یک پورت پر سرعتUSB 3.2 Gen 1 هستیم.

شرکت سازنده برای ارتقای هرچه بیشتر امنیت و مقاومت دستگاه در ساخت آن از اپوکسی تقویت شده استفاده کرده که از مقاومت الکتریکی، شیمیایی و گرمایی بالایی برخودار است. این هارد منحصر به فرد در مدل‌‌های مختلفی با ظرفیت‌های بین ۲ تا ۱۸ ترابایت عرضه شده و قیمت نسخه ۱۸ ترابایتی ۱۱۹۹ دلار است.


مطالب پیشنهادی:

RTX 3090 بهترین برای بازیابی رمز عبور

نایاب شدن کارت گرافیکRTX 3080 و RTX3090

رونماییAMD از Radeon RX6000؛ رقیب سرسختRtx3090

رونمایی الاینور از دستگاه گیمینگ مجهز بهRTX3090