یکی از مشکلاتی که کاربران اپل واچ بعد استفاده از سرویس‌های موسیقی و دیگر ابزارهای کاربردی با آن مواجه هستند انتقال فایل‌های رسانه‌ای به ساعت هوشمند است. این موضوع باعث می‌شود تا ظرفیت اپل واچ و فضای ذخیره سازی آن پر شود.

همه مدل‌های اپل واچ فضای ذخیره سازی داخلی دارند که برای نصب برنامه‌ها، ذخیره موسیقی، همگام سازی عکس‌ها و موارد بیشتری استفاده می‌شود.

ظرفیت اپل واچ بر اساس مدل و محتوایی که ذخیره می‌کند متفاوت است. نداشتن فضای کافی مانع از نصب ابزارهای نرم افزاری جدید یا ذخیره فایل‌های رسانه‌ای می‌شود. اگر شما اغلب موسیقی، عکس و تعداد زیادی برنامه روی ساعت خود نصب می‌کنید، بررسی و دانستن ظرفیت اپل واچ بسیار ضروری است.

بررسی ظرفیت apple watch به طور سریع

بررسی ظرفیت اپل واچ به روشی بسیار آسان انجام می‌شود و مراحل ذکر شده در همه مدل‌های اپل واچ و نسخه‌های واچ او اس یکسان است.

1.دیجیتال کراون را روی ساعت خود فشار داده و برنامه تنظیمات را در صفحه اصلی باز کنید.

2.در منو تنظیمات روی «General» که زیر نام اپل آیدی شما قرار دارد، ضربه بزنید.

3.سپس با اسکرول به سمت پایین روی «Usage» که بالای Reset قرار دارد، ضربه بزنید.

4.در این قسمت می‌توانید ظرفیت استفاده شده و فضای آزاد در اپل واچ خود را ببینید.

5.حالا اگر به سمت پایین اسکرول کنید، میزان مصرف هر برنامه را می‌بینید.

به همین راحتی می‌توانید فضای ذخیره سازی استفاده شد و موجود را بررسی کنید.

نکته جالب توجه این است که اپل واچ سری شش، 32 گیگابایت فضای ذخیره سازی داخلی دارد. اما وقتی آن را بررسی می‌کنید ظرفیت موجود را کمتر از 30 گیگابایت نشان می‌دهد، حتی اگر برنامه‌ای روی آن نباشد. این اتفاق به این دلیل رخ می‌دهد که فضای غیرقابل دسترسی توسط نرم افزار واچ او اس گرفته شده و روی دستگاه شما نصب می‌شود.