سرفیس Duo مایکروسافت یک گوشی اندرویدی منحصر به فرد با دو نمایشگر است که اخیرا iFixit آن را کالبدشکافی کرده و امتیاز تعمیرپذیری بسیار پایینی به آن داده است.

این مرجع به عنوان بخشی از فرایند کالبدشکافی، یک تصویر پرتو ایکس جالب از محصول جدید مایکروسافت منتشر کرده است. بخش سمت چپ این دستگاه شبیه به یک تبلت مدرن به نظر می‌رسد. در بخش راست آن مدار قرار گرفته که البته یک باتری کوچک نیز در آن به چشم می‌خورد.

بررسی سرفیس DUO مایکروسافت توسط ifixit

مایکروسافت برای قرار دادن قطعات این محصول در کنار یکدیگر مانند اکثر سازندگان گوشی‌های هوشمند از میزان زیادی چسب استفاده کرده. درون این دستگاه از چندین کابل و کانکتور شکننده استفاده شده که در صورت کالبدشکافی اشتباه، امکان آسیب رسیدن به آن‌ها وجود دارد.

برای تعویض باتری دوگانه این گوشی هوشمند، تقریبا به کالبدشکافی کامل آن نیاز است. سرفیس Duo شارژدهی قابل قبولی دارد، پس از مدتی کارایی آن کاهش پیدا کرده و باید آن را تعویض کنید. با توجه به فرایند سخت تعویض باتری، خریداران می‌توانند گارانتی «Microsoft Complete» را خریداری کنند.

بررسی سرفیس DUO مایکروسافت توسط ifixit

کالبدشکافی این دستگاه نشان می‌دهد که مایکروسافت در آن از دو نمایشگر OLED ساخت ال جی استفاده کرده است.

iFixit تصاویری از مکانیزم لولای این گوشی هوشمند منتشر کرده که یکی از تاثیرگذارترین فناوری‌های موجود در آن محسوب می‌شود. کالبدشکافی این دستگاه نشان می‌دهد که مایکروسافت در آن از دو نمایشگر OLED ساخت ال جی استفاده کرده است.

iFixit تصاویری از مکانیزم لولای این گوشی هوشمند منتشر کرده که یکی از تاثیرگذارترین فناوری‌های موجود در آن محسوب می‌شود. به گفته iFixit، مایکروسافت برای باتری‌ها از چسب زیادی استفاده کرده که جداسازی آن‌ها را دشوار می‌کند و همچنین پورت USB-C این گوشی هوشمند به صورت مستقیم به مادربورد لحیم شده. علاوه بر این موضوع، iFixit به طراحی غیرمعمول پیچ‌ها نیز اشاره کرده است.

بررسی سرفیس DUO مایکروسافت توسط ifixitبررسی سرفیس DUO مایکروسافت توسط ifixit