نام DJI با نوآوری و محصولات با کیفیت گره خورده است. بازار پهپادها، از خانگی گرفته تا حرفه ای، تحت سلطه این شرکت است. همچنین گیمبال های پیشرفته این کمپانی چینی هم همه جا دیده می شود. حالا با یک گجت انقلابی دیگر از DJI روبرو هستیم. این محصول Osmo Pocket نام دارد و پیش از این نمونه‌اش را -حداقل در این ابعاد- به چشم ندیده‌ایم.

در ابتدا میتوانید ویدیو معرفی این محصول را مشاهده کنید:

DJI با طراحی بدنه ای پلاستیکی سعی در ساخت محصولی بسیار سبک وزن در حدود 116g با یک صفحه نمایشگر یک اینچی بر روی بدنه ، سیستم گیمبال تک موتوره سه محوری و یک دوربین 12MP کرده است.

این در حالیست که تعبیه ی یک دسته ی پنج اینچی به همراه دوربینی که بر روی گیمبال قرار گرفته است به کاربران امکان ضبط و ثبت فیلم را به صورت تک دستی و بدون هر گونه تاری یا لرزش در هنگام دویدن و بالا و پایین شدن از پله را با کیفیت 4K تا سرعت 60 فریم بر ثانیه می دهد.

از دیگر موارد چالش برانگیزی که در DJI OSMO Pocket شاهد آن خواهید بود، ضبط و فیلمبرداری در محیط های نوری ضعیف یا حتی راه رفتن با سرعت بسیار بالا بر روی سطوح کاملا ناهموار بدون هیچگونه لرزش در خروجی کار میباشد دلیل تاکید بر عدم لرزش و تاری در حین دویدن و … به این دلیل است که بسیاری از کسانی که با دستگاه های هوشمند مجبور به انجام کارهای خود هستند کاملا میدانند که برای داشتن تصاویری صاف و با کیفیت صددرصد باید از گیمبال استفاده کنند. این دقیقا همان چیزی است که کمپانی DJI در اسمو پاکت به منظور راحتی کار کاربران در نظر گرفته است.

Osmo Pocket علاوه بر ثبت تصاویر عادی می توانید به صورت پاناروما 3*3 نیز کار عکسبرداری خود را انجام دهید. این امر هم به صورت مجزا امکان پذیر است هم می توانید آن را به دستگاه های هوشمند متصل نمایید. البته اتفاق خوب دیگر در OSMO Pocket ضبط فیلم به صورت Motion-lapse و Slow-motion می باشد.

زمان ثبت سلفی این محصول به صورت خودکار چهره شما را تشخیص میدهد وتا انتهای کار شما را دنبال میکند. این ویژگی مبتکرانه و منحصر به فرد حتی برای فیلمبرداری از محیط پیرامون شما وقتی سوژه اتان بطور مثال ماشین ، حیوان یا هر سوژه ی متحرک دیگری است کاملا قابل استفاده می باشد و به جرات می توان گفت در حین کار ، سیستم تشخیص چهره از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مهمتر از آن نیز توانایی فیلمبرداری مداوم هفتاد دقیقه‌ایی آن و قابلیت شارژ آسان این مدل از طریق USB-C میباشد.وقتی شما برای کنترل بیشتر سعی در استفاده از دستگاه هوشمند برای دسترسی به نمایشگری بزرگتر دارید قطعا کمی استفاده از دوربین و یا حرکت دادن آن سخت و دست و پا گیر میشود. اما کمپانی با ارائه لوازم جانبی اسمو پاکت کار شما را راحت کرده است تا با کنترل وایرلس توسط دستگاه هوشمند، نصب در نقاط متفاوت جهت فعالیت و حرکت دوربین یا کنترل فیزیکی آن به راحتی و بدون دردسر تمام کارهای خود را به ثمر برسانید.

Osmo Pocket  یک لرزشگیر کوچک دستی با 4اینچ طول و 116گرم وزن میباشد که براحتی در جیب شما جای میگیرد. لرزشگیر Osmo Pocket دارای ترکیب گیمبال و دوربین میباشد. این لرزشگیر قابلیت ثبت تصویرهایی با قدرت 4k در سرعتی معادل 30 فریم بر ثانیه را با کیفیت  12MPداراست. گیمبال طراحی شده بر روی اسمو پاکت سه محوره با امکان بی صدایی 100% است که توانایی عملکردهایی چون Motionlaps و Active Track را نیز دارد.

از سایر قابلیت‌های گیمبال آن میتوانیم به بارزترین آنها که Nightshot ، 3×3 Panorama و FPV می باشد، اشاره کنیم. همچنین ضبط تصاویری با قدرت4K درسرعت 60فریم برثانیه و بیت ریت1000mpرا در اختیار شما نیز قرار خواهد داد. بازه‌ی حساسیت در نظر گرفته شده توسط DJI برای این عضو کوچک خانواده 100-3200 به همراه شاتری میان 8-1/8000S است.

تعبیه ی یک میکروفن دوگانه بمنظور ثبت صدا یکی دیگر از خصوصیات بارز Osmo Pocket میباشد.

صفحه نمایش این محصول  به صورت تاچ و یک اینچی است. با توجه به کوچک بودن آن امکان تماشای تصاویر بسیار سخت خواهد بود. اما شما از طریقUSB و اتصال به دستگاه‌های هوشمند میتوانید براحتی تصاویر و عکس‌های ضبط شده خود را تماشا کنید.

single shot ، Timelapse ، Panorama و درگاه Universal Port از دیگر ویژگی های بسیار کارآمد Osmo Pocket DJI می باشد.