وردپرس افزونه‌ی جدیدی ایجاد کرده است. که با استفاده از آن می‌توان پست‌های وبلاگ را با چند کلیک به توییت استورم تبدیل کرد. اوایل سال جاری میلادی، وردپرس قابلیت جدید unroll را معرفی کرد. به‌واسطه‌ی آن امکان انتقال رشته توییت یا توییت استورم (طوفان توییتری) به سایت وردپرس فراهم می‌شود. حالا با عرضه‌ی ویژگی جدید، ارسال پست‌های سایت وردپرس به توییتر را امکان‌پذیر کرده است.

معرفی افزونه Jetpack

به گفته‌ی وردپرس، با قابلیت جدید می‌توانید هر بخش از متن پست سایت را به‌همراه ویدئو و عکس توییت کنید. عکس‌ها و ویدئوها مطابق با متن به‌صورت خودکار در رشته توییت مربوطه قرار می‌گیرند.

برای استفاده از ویژگی جدید توییت‌ استورم، کافی است کاربران وردپرس روی آیکون سبزرنگ Jetpack در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه کلیک و حساب توییتر را به سایت وردپرس متصل کنند.

افزونه جدید وردپرس؛ارسال پست های سایت به توییتر

ناگفته نماند این قابلیت جدید از چندین حساب توییتری پشتیبانی می‌کند. همچنین امکان ارسال رشته توییت در چند حساب وجود دارد. پس از برقراری ارتباط توییتر، حساب یا حساب‌های مدنظر را برای ارسال توییت انتخاب کنید و روی گزینه‌ی جدید رشته‌ توییت ضربه بزنید.

در پنجره‌ی بازشده متنی را به‌عنوان مقدمه برای رشته توییت‌ بنویسید تا کاربران دیگر درباره‌ی موضوع آن مطلع شوند. پس از کلیک روی دکمه‌ی انتشار، پست سایت به‌طور خودکار و منظم به شکل توییت استورم به اشتراک‌ گذاشته می‌شود. قابلیت جدید به گونه‌ای طبیعی طراحی شده است که به‌اشتراک‌گذاری از سایت را مشخص نمی‌کند. گویا کاربر خودش آن‌‌ها را در توییتر نوشته است.

افزونه جدید وردپرس؛ارسال پست های سایت به توییتر

وردپرس درباره‌ی نحوه‌ی ویرایش متن در رشته توییت می‌گوید که باتوجه‌به فرمت پست سایت، متن‌ها را برای ایجاد چند رشته توییت از هم جدا می‌کند. برای مثال، به‌جای گنجاندن متن و پرکردن تمامی لغات در اولین رشته‌ی توییت، پس از جمله‌ی اول فاصله می‌دهد و سایر متن را در رشته‌های دیگر منتشر می‌کند. زمانی‌که پاراگراف برای یک توییت طولانی باشد، به‌صورت خودکار آن‌ را به چند رشته توییت تبدیل می‌کند و متنی را حذف نمی‌کند.

ماه گذشته، وردپرس اعلام کرده بود که تا پایان اکتبر ویژگی جدید توییت استورم را با  Jetpack 9.0 عرضه می‌کند. این ویژگی اکنون برای عموم دردسترس است.


مطالب پیشنهادی:

رجیستری آیفون 12 در ایران

توقف فروش مدل‌های قدیمی آیفون

اشتراک اپل ارکید برای خریداران آیفون

زمان عرضه آیفون12 و آیفون پرو