اشتراک اپل ارکید برای خریداران آیفون؛ سورپرایزی از سمت شرکت اپل.

از روز ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰ (۱ آبان ۱۳۹۹) به‌بعد، هر کاربری که مدل جدید آیفون، آیپد، مک، اپل تی وی یا آیپاد تاچ را تهیه کند،‌ اشتراک اپل ارکید را رایگان دریافت خواهد کرد. اپل آرکید سرویس بازی اپل است که بیش از ۱۰۰ بازی در خود دارد. تا پیش از امروز، اپل برای کسانی که به‌تازگی در سرویس آرکید ثبت‌نام می‌کردند یک ماه اشتراک رایگان ارائه می‌داد. ازطریق Family Sharing می‌توان اشتراک رایگان اپل تی وی پلاس و اپل آرکید را در بین حداکثر پنج نفر به‌اشتراک گذاشت.

اشتراک سه ماهه رایگان برای خریداران آیفون 12

اشتراک اپل ارکید برای خریداران آیفون همچون سال قبل، فقط یک بار قابل استفاده میباشد.  بنابراین اگر سال گذشته آیفون ۱۱ را خریداری و اشتراک یک ساله‌ی اپل تی وی پلاس را استفاده کرده‌اید، نمی‌توانید با خرید آیفون ۱۲ به یک سال اشتراک رایگان اضافه دست پیدا کنید (اپل مدتی پیش اعلام کرد اشتراک رایگان اپل تی وی پلاس را تا فوریه‌ی ۲۰۲۱تمدید خواهد کرد).

پیشنهاد اشتراک رایگان اپل آرکید به‌تازگی معرفی شده است. به‌همین دلیل برای همه‌ی کسانی که دستگاه‌های مدنظر اپل را بخرند دردسترس قرار می‌گیرد. پس از اتمام زمان اشتراک رایگان، تمدید آن‌ها با ۴٫۹۹ دلار انجام می‌شود، مگر اینکه خودتان تمدید را لغو کنید.

اپل طی سال‌های اخیر نشان داده است که توجه ویژه‌ای به سرویس‌های نرم‌افزاری نشان می‌دهد. این سرویس‌ها که مربوط به واحد «خدمات» اپل هستند درآمد زیادی برای این شرکت به‌ارمغان می‌آورند. اپل ازطریق ارائه‌ی اشتراک رایگان می‌تواند سرویس‌هایش را به دست افراد بیشتری برساند. اپل قصد دارد به‌زودی بسته‌ی اشتراکی اپل وان (Apple One)‌ را نیز ارائه دهد. اپل وان شامل سرویس‌های اپل موزیک و اپل تی وی پلاس و اپل آرکید و آی‌ کلاد است.