ارائه نامحدود و رایگان فضای گوگل فوتوز در اول ‌ژوئن 2021 پایان یافته و بعد از آن 15 گیگ برای استفاده رایگان ارائه میشود و کاربران موظف به پرداخت هزینه خواهند شد.

گزارش‌های منتشر شده در سایت خبری The Verge حاکی از این است که بعد از پنج سال که از ارائه نامحدود و رایگان فضای گوگل فوتوز با کیفیت بالا می‌گذرد حالا تصمیم گرفته که بعد از 15 گیگ استفاده از کاربر هزینه دریافت کند. این تغییر از اول ژوئن سال آینده 2021 آغاز خواهد شد که با تغییرات دیگری از جمله شمارش اسناد و صفحات گسترده همراه است.

نکته جالب توجه این است که همه عکس‌ها و اسنادی که قبل از اول ژوئن بارگذاری شده‌اند شامل این قانون نمی‌شوند. کاربران فرصت کافی در اختیار دارند که از نامحدود بودن فضای گوگل فوتوز استفاده کنند. فقط بعد از تاریخ یاد شده این قانون اعمال می‌شود.

فضای گوگل فوتوز

نکته دیگر اینکه کاربران پیکسل بعد از این تاریخ می‌توانند عکس‌های با کیفیت بالا را به صورت رایگان بارگذاری کنند. گوگل اشاره می‌کند به اینکه فضای ذخیره‌سازی بیشتری نسبت به سایر سرویس‌ها ارائه می‌دهد. به عنوان نمونه آیکلود 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی می‌دهد ولی فضای گوگل فوتوز 15 گیگابایت است که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

گوگل با نزدیک شدن به زمان مورد نظر هشدارها و اخطارها را ارسال می‌کند. همچنین ابزارهای جدید برای مدیریت ذخیره‌سازی در گوگل فوتوز قرار می‌دهد که شامل یافتن یا حذف عکس‌ها می‌شود.

همچنین ابزاری را به کاربر ارائه می‌دهد که میانگین بارگذاری‌ها را در طول زمان تخمین زده و به کاربر نشان می‌دهد.

حدس زده می‌شود که افراد بیشتری برای سیستم ذخیره‌سازی گوگل وان ثبت نام کنند. زیرا این سرویس شامل VPN رایگان برای اندروید است و به نظر می‌رسد بسیاری از محصولات گوگل با گوگل وان سازگار باشد.