سامسونگ یکی از نخستین شرکت‌هایی بود که در فرم‌فاکتور تاشدنی گوشی‌ هوشمند جدی‌تر از هر شرکت دیگری فعالیت کرد. جدیدترین گوشی تاشدنی سامسونگ که مدتی پیش معرفی شد، گلکسی زد فولد ۲ نام دارد. این گوشی همچون نسل اول خود، مثل کتاب تا می‌شود. سامسونگ گوشی تاشدنی دیگری نیز با نام گلکسی زد فلیپ دارد که از فرم‌فاکتور پوسته‌صدفی بهره می‌برد. براساس شایعه‌های جدید، سامسونگ قصد دارد نوع سومی از گوشی‌های تاشدنی را نیز بسازد. رسانه‌ی لتس‌گو‌دیجیتال به‌تازگی پتنت جدیدی پیدا کرده که سامسونگ آن را ثبت کرده است.

اختراع سامسونگ؛محصولی تاشدنی

در گوشی سامسونگ نمایشگر گسترش‌پذیر را شاهد خواهیم بود که هر دو سمتش به دور بدنه تا می‌شود. سامسونگ در پتنت(اختراع) جدیدش دستگاهی تاشدنی را به‌تصویر می‌کشد که می‌توان آن را همچون لپ ‌تاپ روی میز قرار داد. البته لپ‌تاپی کوچک.

در نظر داشته باشید که پتنت‌ها لزوما بدین‌معنی نیستند که شرکت‌ها سراغ تولید همان محصول می‌روند. به‌همین‌دلیل، فعلا دقیق نمی‌دانیم که سامسونگ به‌طور جدی به چنین دستگاهی فکر می‌کند یا خیر. ظاهرا این پتنت در سال ۲۰۱۸ ثبت شده و از آن زمان تاکنون، قطعا استراتژی سامسونگ در قبال بازار تاشدنی‌ها تغییراتی به‌خود دیده است.

اختراع سامسونگ؛محصولی تاشدنی

بااین‌همه‌، انتشار پتنت جدید نشان می‌دهد سامسونگ برنامه‌های متنوعی برای حضور جدی در بازار دستگاه‌های تاشدنی در سر می‌پرورانده است و هنوزهم قصد دارد به‌طور جدی سراغ بهترین طراحی‌ها برود. نمایشگرهای تاشدنی نه‌تنها به افزایش درآمد واحد تولید نمایشگر سامسونگ منتهی می‌شود؛ بلکه با کمک به تولید گوشی‌های تاشدنی می‌تواند کاربران دستگاه‌های دیگر را به‌سمت محصولات سامسونگ بکشاند.


مطالب پیشنهادی:

استفاده اپل از نمایشگر سامسونگ در سه محصول جدید

کارت حافظه جدید سامسونگ با ویژگی های منحصربه‌فرد

ساندبارهای جدید سامسونگ

اولین تراشه 5نانومتری سامسونگ

سامسونگ گلکسی Note20 Ultra؛ زیبا و درعین حال قدرتمند