مک‌های مبتنی بر پردازنده M1 را می‌توان از طریق DisplayLink وهاب‌های سازگار به چند نمایشگر به صورت هم‌زمان متصل کرد.

طبق اظهارات یک یوتیوبر به نام Ruslan Tulupov، اپل قابلیت اتصال چندین مانیتور به مک را معرفی و ارائه کرده است. با کمک این قابلیت می‌توان به Mac mini M1 شش نمایشگر و به مک بوک ایر M1 و مک بوک پرو پنج مانیتور اکسترنال متصل کرد. این اتصال از طریق کابل تبدیل نمایشگر انجام می‌شود که فراتر از محدودیت‌های اپل به نظر می‌رسد.

اپل در مورد قابلیت اتصال مانیتور به مک می‌گوید که مک بوک ایر M1 و مک بوک پرو M1 می‌توانند یک نمایشگر اکسترنال با رزولوشن 6K در رفرش ریت 60 هرتز را اجرا کنند. همچنین مک مینی M1 می‌تواند یک نمایشگر با رزولوشن 6K در رفرش ریت 60 هرتز از طریق تاندربولت و یک نمایشگر با رزولوشن 4K در رفرش ریت 60 هرتز که از طریق HDMI 2.0 متصل می‌شود را اجرا کند.

طبق گفته این یوتیوبر مانیتورها از طریق کابل تبدیل نمایشگر و نرم افزار DisplayLink به مک متصل می‌شوند. اگر پورت‌های مک M1 کاملاً پر شود، کابل تبدیل نمایشگر به یک داک اضافه متصل شده تا پورت بیشتری ارائه شود.

 مک M1

این یوتیوبر ترکیبی از نمایشگرهای خارجی با رزولوشن 4K تا 1080p را استفاده کرده؛ اما پورت‌های تاندربولت مک برای اجرای هم‌زمان شش نمایشگر 4K، توانایی کافی را ندارند.

با توجه به اهمیت وضوح تصویر در زمان انجام کارهای حرفه‌ای، کاربران مجبور به تنظیم دستی رزولوشن نمایشگرهای اکسترنال خواهند بود.

هنگام آزمایش قابلیت اتصال مانیتورهای بیشتر برای پخش فیلم‌های با رزولوشن کامل بین نمایشگرهای مختلف و به‌طور هم‌زمان امکان پذیر شد؛ از طرف دیگر عملکرد برنامه Final Cut Pro باوجود فریم‌های کم عالی بوده است.

فرایند اتصال نمایشگرهای بیشتر به مک M1 که از طریق کابل تبدیل انجام می‌شود بسیار آسان است. این فرایند مستلزم نصب DisplayLink بوده که با سیستم عامل مک او اس بیک سور کاملاً سازگاری دارد و قابل اتصال از طریق درگاه USB-C است.