در مراسم امشب، علاوه‌ بر رونمایی از آیپد ایر جدید با ویژگی‌های جذاب، شاهد رونمایی از آیپد نسل هشتم هم بودیم.

برخلاف آیپد ایر جدید که دارای ظاهری شبیه به آیپد پرو است. آیپد نسل هشتم با همان ظاهر مرسوم قدیمی و با دکمه‌ی هوم و حاشیه‌های زیاد نمایشگر معرفی شد.

آیپد نسل هشتم رونمایی شد

اپل در این آیپد جدید از نمایشگری ۱۰٫۲ اینچی استفاده کرده است. همچنین شاهد استفاده از پردازنده‌ی سریع‌تر A12 در آیپد نسل هشتم هستیم.

اپل با استفاده از پردازنده‌ی A12 برای اولین بار قابلیت‌های موتور عصبی پردازنده‌هایش را به نسل جدید آیپد اضافه کرد. با توجه به نوع پردازنده‌ی استفاده شده، آیپد نسل هشتم اکنون دارای توان گرافیکی دو برابری در مقایسه با نسل قبلی خود است.

اپل اعلام کرده است که هیچ‌گونه تغییراتی را در ابعاد دستگاه ایجاد نکرده است. کاربران می‌توانند که از کیس‌های قبلی خود بر روی این آیپد جدید هم استفاده کنند.

آیپد نسل هشتم رونمایی شد

سیستم عامل استفاده شده در این نسل جدید ipadOS 14 خواهد بود. با توجه به این موضوع شاهد بهرمندی از تمامی قابلیت‌های ارائه شده در این نسل از آیپد هستیم.

بر خلاف آیپد ایر، اپل ترجیح داده است تا از پورت لایتنینگ در این آیپد استفاده کند و کاربران همانند گذشته می‌توانند که از سنسور تشخیص اثر انگشت Touch ID که در دکمه‌ی هوم قرار گرفته است، برای کارهای مانند باز کردن قفل آیپد یا کارهای دیگر استفاده کنند.

آپید نسل هشتم در سه رنگ خاکستری فضایی، نقره‌ای و طلایی عرضه خواهد شد. کاربران می‌توانند که این تبلت را با قیمت ۳۲۹ دلار تهیه کنند. ظرفیت‌های ارائه شده برای این آیپد‌ها ۳۲ و ۱۲۸ گیگابایت است. همانند گذشته می‌توان این تبلت را با ارتباط LTE تهیه کرد. قیمت نسخه‌ی LTE از ۴۵۹ دلار آغاز خواهد شد.

آیپد نسل هشتم رونمایی شد