آیفون12 از شبکه5G در صورت نیاز استفاده میکند؛ این ویژگی جدید بیشتر به درد زمانی می‌خورد که در حال بررسی ایمیل خود هستید. در این حالت گوشی از شبکه 4G استفاده می‌کند، حتی اگر در منطقه‌ای باشید که تحت توشش شبکه 5G است. بااین‌حال اگر در حال تماشای ویدئو باشید، گوشی به شبکه 5G متصل می‌شود تا سرعت بیشتری دراختیار کاربران قرار بگیرد.

این یک راهکار بسیار هوشمندانه است که اپل آن را روی گوشی آیفون ۱۲ قرار داده است؛ البته هنوز مشخص نشده که این روش چه مقدار در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌کند. گوشی‌های آیفون ظرفیت کمتری نسبت به سایر گوشی‌های بازار دارند، اپل سعی کرده مصرف باتری را تا جایی که می‌شود کاهش دهد. البته سعی کرده مصرف سخت‌افزار و نرم‌افزار را بسیار بهینه کند. این امر باعث میشود باتری بتواند مدت‌زمان مناسبی گوشی را روشن نگه دارد. استفاده از باتری با ظرفیت نه‌چندان بالا باعث شود، کاربران از گوشی تنها در حالت 4G استفاده کنند. کاربران در آیفون12 خود از شبکه5G در صورت نیاز استفاده میکنند.

طول عمر باتری همیشه برای اپل موضوع بسیار مهمی بوده است. به همین دلیل هنوز صفحه‌نمایش ۱۲۰ هرتز روی گوشی‌های آیفون ۱۲ دیده نمی‌شود. این مدل صفحه‌نمایش کم‌کم به یک استاندارد در بین گوشی‌های پرچم‌دار بازار تبدیل شده، اما باتری زیادی هم مصرف می‌کنند.