هوآوی به‌دنبال تحریم‌های آمریکا با چالش‌های متعددی مواجه شده که آینده این کسب و کار را به خطر انداخته است. بزرگ‌ترین مشکلی که این شرکت در حال حاضر با آن روبروست موضوع تامین تراشه‌های پردازنده محصولات آتی آن‌هاست. در نتیجه، حالا چینی‌ها سخت در تلاش‌اند تا به‌نحوی بتوانند فشار را از روی خود کم کنند.

تحلیل‌گر مشهور شرکت TF International Securities، مینگ-چی کو، در یادداشت تحلیلی جدیدی اعلام کرده که به نظرش هوآوی بر اثر تحریم‌های ایالات متحده آمریکا دست به چه اقداماتی خواهد زد. مینگ-چی کو یادآور شده، یکی از محتمل‌ترین سناریوهای پیش روی هوآوی فروش کسب و کار تلفن‌های آنر خواهد بود.

او باور دارد که اگر هوآوی کسب و کار گوشی‌های آنر را بفروشد، این اتفاق برای همه طرفین، از جمله برند آنر، تامین‌کنندگان و صنعت قطعات الکترونیکی چین سودمند و ثمربخش خواهد بود. کو می‌گوید اگر آنر از هوآوی جدا شود، تحریم‌های آمریکا شامل حال آن نخواهد شد. در نتیجه، آنر می‌تواند به‌صورت مستقل به گسترش کسب و کار خود ادامه دهد.

در شرایط فعلی که آنر زیرمجموعه هوآوی است، این شرکت صرفا در حوزه گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده فعالیت می‌کند. ولی اگر از هوآوی جدا شود می‌تواند محصولات بالارده بیشتری داشته باشد. مینگ-چی کو معتقد است که مزیت فعلی آنر در ارزش برند آن نهفته است. اگر آن‌ها بتوانند پس از جدایی هوآوی ارزش خود را حفظ کرده و آن را توسعه دهند، مطمئنا سهم بازار بیشتری در دست خواهند گرفت.

بازار انتظار دارد که به‌خاطر تحریم‌های ایالات متحده علیه هوآوی، سهم بازار اوپو، ویوو و شیائومی افزایش یابد. با این حال، اگر کسب و کار تلفن‌های آنر مستقل شود، با توجه به میانگین قیمت فروش گوشی‌های آنر که مشابه شیائومی در رنج ۱۵۰ تا ۲۲۰ دلار است، رشد شیائومی با چالش سختی مواجه خواهد شد.


مطالب پیشنهادی:

DDR4-4000بهترین حافظه برای تراشه های Ryzen5000

معرفی نخستین ماژول DDR5 دنیا توسط Sky Hynix

اولین تراشه 5نانومتری سامسونگ

لو رفتن مشخصات تراشه نسل دوازدهمی اینتل