خبرگزاری Bloomberg روز جمعه اعلام کرد که این غول فناوری برای رونمایی از اولین مک پرتابل که از جدیدترین تراشه اختصاصی ARM استفاده می‌کند برنامه‌ریزی کرده است. براساس اطلاعات منتشر شده، این مراسم برای ماه نوامبر برنامه‌ریزی شده است.

اپل ۱۳ اکتبر یک رویداد بزرگ در برنامه خود دارد که به آیفون ۱۲، محصول آینده این شرکت مربوط است. اخباری منتشر شده است که می‌گوید احتمالا این آخرین رویداد بزرگ اپل در سال جاری نخواهد بود. اپل قصد دارد پردازنده‌ های اینتل که اکنون سال‌ها است درون دستگاه‌های مک هستند را با تراشه‌های آرم اختصاصی خود جایگزین کند.

همچنین سخنگوی این شرکت اعلام کرده بود که قصد دارد این کار را تا اواخر سال ۲۰۲۰ انجام دهد. دربخشی از مطالب گفته شده است که اعمال گسترده این تغییرات در بخش مک حدود دو سال طول خواهد کشید. اگر از اواخر سال ۲۰۲۰ این عملیات شروع شود حداقل تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

آیا اپل اولین لپ‌تاپ با تراشه اختصاصی ARM معرفی میکند؟

اپل هنوز به خبر رونمایی از مک پرتابل دارای جدیدترین تراشه آرم واکنش نشان نداده. استفاده از این قطعه مبتنی بر آرم در مک جدید اپل کاملا منطقی به‌نظر می‌رسد. زیرا این شرکت می‌توانند تراشه جدید ساخته شده توسط خودش را به رخ بقیه شرکت‌ها بکشد. تراشه جدید اپل می‌تواند به این شرکت اجازه دهد تا با کنترل نرم‌افزار و سخت‌افزار، در مصرف برق دستگاه و بخش‌های دیگر آن تفاوت‌های زیادی ایجاد کند. این تغییرات می‌تواند دستگاه‌های جدید اپل را نسبت به مدل‌های دارای تراشه اینتل برتری دهد.


مطالب پیشنهادی:

معرفی آیفون 12

قابلیت HDR در آیفون 12

مقایسه آیفون12 با آیفون11

مقایسه آیفون های سری 12