ایرپاد یکی از محبوب‌ترین و پرکاربرد‌ترین محصولات ساخت اپل است که دارای طراحی مینیمال، زیبا و درعین‌حال بسیار کاربردی است. بر روی بدنه هیچ‌کدام از نسل‌های ایرپاد دکمه‌ای وجود ندارد و کنترل آن از طریق حسگر حساس به ضربه‌ای که در داخل گوشی‌های ایرپاد وجد دارد صورت می‌گیرد. در این مطلب به شما آموزش می‌دهیم تا چگونه تنظیمات مربوط به این بخش را در ایرپاد خودتان انجام دهید.

ایرپاد

حسگر‌های داخل هر گوشی ایرپاد به ضربه حساس هستند و کنترل ایرپاد از این طریق است که با دو بار ضربه بر روی ایرپاد می‌توانید عملکردی که برای آن تعریف کرده‌اید را در اختیار داشته باشید. برای انجام تنظیمات باید مراحل زیر را طی کنید:

۱- مطمئن شوید که ایرپاد شما به آیفون یا آیپدتان  متصل است

۲- وارد بخش تنظیمات آیفون یا آیپدتان شوید

۳- گزینه بلوتوث(Bluetooth) را انتخاب کنید

۴- در بخش کناری نام ایرپاد شما یک علامت i آبی‌رنگ وجود دارد، آن را انتخاب کنید

۵- در این بخش می‌توانید گوشی سمت راست یا چپ را انتخاب کرده و برای هرکدام به‌صورت جداگانه تنظیمات دلخواهتان را انجام دهید.

انتخاب‌هایی که برای عملکرد ضربه زدن به airpod در اختیار دارید شامل موارد زیر است:

  • Siri : فعال‌سازی دستیار صوتی اپل
  • Play/Pause : برای پخش و توقف پخش موسیقی
  • Next Trak : برای رفتن به آهنگ بعدی
  • Previous Track : برای بازگشت به آهنگ قبلی
  • Off : در این حالت ویژگی کنترل لمسی برای گوشی موردنظر(چپ یا راست) غیرفعال می‌شود.

  • با انتخاب گزینه‌های دلخواه در این بخش، ازاین‌پس با دو بار لمس کردن گوشی‌های airpod عملکردی که برای آن تنظیم کرده‌اید انجام خواهد شد.
  • در این بخش از تنظیمات می‌توانید مواردی همچون تغیر نام airpod ، استفاده از airpod به‌عنوان میکروفن ثابت و همچنین حالت تشخیص خودکار گوش را نیز تغییر دهید.
ایرپاد
به‌جای ایرپاد به گوشتان ضربه بزنید!

لمس airpod در زمان کار با آن می‌تواند صداهای ناخوشایندی را تولید کند. برای جلوگیری از این مورد می‌توانید برای کنترل airpod ، به‌جای دو بار ضربه روی بدنه گوشی‌های airpod به بخش پشتی گوشتان ضربه بزنید. با این کار هم می‌توانید airpod خود را کنترل کنید و هم از بروز صداهای ناخوشایند جلوگیری نمایید.