سه سال می‌شود که کنسول آخر نینتندو یعنی سوییچ صنعت گیم را با کاربرد هیبرید خود شگفت‌زده کرده است. نینتندو مدل بروزتری از سوییچ که عمر باتری بهتری دارد و مدل ارزان‌قیمت‌تر وضعیف‌تری به نام لایت را هم عرضه کرده. حالا نینتندو هنوز از برنامه‌هایش برای بعد از سوییچ حرفی نزده است. اما با توجه به اینکه سونی و مایکروسافت ماه آینده کنسول‌های نسل بعدی خودشان را روانه بازار می‌کنند، برای بسیاری سوال‌ شده که آینده سوییچ چیست؟ با وجود سکوت نینتندو، شایعاتی زیادی پخش شده‌اند که نشان می‌دهند نسخه‌ جدیدتری به نام سوییچ پرو در دست ساخت است. برای همین در این مطلب به تمامی شایعات و خبرهای درز شده حول این کنسول می‌پردازیم.

یک کنسول خانگی با سخت‌افزار قوی‌تر

مشخصات نینتندو سوییچ پرو در شایعات مختلف متفاوت است. برخی از این شایعات ادعا می‌کنند که سوییچ پرو یک کنسول تمام خانگی خواهد بود که خب کاملا ضد هدف اصلی خود سوییچ است. یعنی کنسولی که دارندگانش می‌توانند هم از آن به عنوان یک کنسول دستی و هم خانگی استفاده کنند.

آخرین اخبار از نینتندو سوییچ پرو

البته که خود سوییچ لایت دقیقا نقطه عکس همین مدل شایعه شده است. باید به این نکته هم توجه داشت که کنسول لایت به عنوان مدلی ضعیف شده از سوییچ عادی معرفی می‌شود. آنقدرهم منطقی نیست که نینتندو بخواهد نام Pro را روی کنسولی بگذارد که مهم‌ترین ویژگی سوییچ را ندارد.

اگرچه اشاره شده که مدل پرو با وجود از دست دادن ویژگی قابل حمل بودنش، سخت‌افزار به مراتب قدرتمندتری دارد. کسی که این اطلاعات را درز کرده، می‌گوید سوییچ پرو از یک پردازنده اختصاصی Tegra Xavier شرکت انویدیا، ۵۴ گیگابایت SSD و دو پورت USB-C بهره می‌برد و همچنین می‌تواند از محتوای ویدیویی 4K هم پشتیبانی کند.

نسخه عادی سوییچ یک پردازنده تگرا X1 به همراه صفحه نمایش ۶.۲ اینچی با وضوح 720p دارد که تنها از ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد. اگر این شایعه درست باشد، به نظر می‌رسد که سوییچ پرو با وجود حذف ویژگی قابل حمل بودن، در عوض مشخصات بهتری دارد. البته که تمام این شایعه از یک پست در سایت 4chan شروع شد که حالا این پست حذف شده و کاربری که این اطلاعات را منتشر کرده بود، هیچ مدرکی برای اثبات درستی این اطلاعات ارائه نداد.

وضوح تصویر 4K

یک شایعه بزرگ دیگری که تا امروز در مورد سوییچ پرو پخش شده، این است که این کنسول می‌تواند از محتوا و وضوح تصویر 4K پشتیبانی کند. فرد پشت این ادعا می‌گوید که به صورت ناشناس با سازندگان ترد پارتی صحبت کرده است. آن‌ها هم تایید کرده‌اند که نینتندو از آن‌ها خواسته است تا بازی‌هایی بسازند که از 4K پشتیبانی می‌کنند.

پشتیبانی از چنین وضوح تصویری به این معناست که کنسول جدید مشخصات قوی‌تری دارد. اما این فرد مشخص نکرده است که دقیقا این بروزرسانی سخت‌افزاری در چه حد است. در حال حاضر سوییچ از وضوح تصویر 720p در حالت دستی و 1080p روی تلویزیون پشتیبانی می‌کند. اگر این شایعه حقیقت داشته باشد، سوییچ پرو واقعا لیاقت نامش را خواهد داشت. از طرفی البته احتمالش وجود دارد که قیمت به مراتب بالاتری داشته باشد.

دیگر شایعات پخش شده از سوییچ پرو

چند ماه پیش نینتندو پتنت یک دستگاه پایش سلامت ثبت کرد که شباهت زیادی به نینتندو سوییچ داشت. اما در تصاویر شماتیک این دستگاه، دیده می‌شد که این وسیله داک مخصوص خود را دارد که برای همین ممکن است طرح اولیه‌ای از یک کنسول جدید باشد.

بر اساس این پتنت، این دستگاه می‌تواند خواب کاربر خود را رهگیری کند. حال روحی او را با میکروفون‌ها و سنسورهایش زیر نظر بگیرد و رایحه اتاق را هم تغییر دهد. از طرف دیگر به نظر می‌رسد این دستگاه طوری طراحی شده تا با بازی‌های مربوط به سلامتی چون Ring Fit Adventure هم کار کند. مشخص نیست که این دستگاه یک کنسول جدید است، یک کنترلر یا همان سوییچ پرو که طرفداران انتظارش را می‌کشند. با این وجود باید توجه کرد که کمپانی‌ها همیشه پتنت‌های زیادی ثبت می‌کنند که هیچ کدام ساخته نمی‌شوند.

آخرین اخبار از نینتندو سوییچ پرو

در نهایت، نینتندو سوییچ پرو هنوز به صورت رسمی تایید نشده است. و هر ادعایی صرفا در حد شایعه و حدس و گمان هستند. با حرکت سونی و مایکروسافت به سمت نسل بعدی، نینتندو دیگر نباید روی موفقیت ادامه‌دار کنسول خودش حساب باز بکند. عرضه پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس، نینتندو را مجبور کند تا کنسول جدیدش را معرفی کند. به خصوص اگر می‌خواهد جایگاه فعلی‌اش در صنعت گیم را نگه دارد.